piątek, 31 maja 2013

Pierwszy tomik mangi 6000 i moje nazwisko po raz pierwszy w mandze *w*

Hej wszystkim!

Nowy post, bo muszę się czymś pochwalić ^///^

Wczoraj otrzymałam nowiusieńki tomik mangi 6000 od wydawnictwa Yumegari <3 Manga jest świetna, polecam wszystkim - niestety w tej chwili nie mam czasu, żeby napisać recenzję - postaram się to nadrobić po sesji ;) 
No i.... moje nazwisko po raz pierwszy (i miejmy nadzieję, że nie ostatni :P) pojawiło się w tomiku mangi, własnie w 6000:


Historyczna, wielkopomna chwila! XD

P.S. Marzenia z dzieciństwa się spełniają, więc warto do tego dążyć.

wtorek, 28 maja 2013

Mangowe zapowiedzi wydawnicze nowych tytułów, czyli co w trawie piszczy

Hej, witam wszystkich ponownie!

Hey, hello again!

Dzisiaj zabrałam się za zapowiedzi wydawnicze. Ostatnio coś ich wyjątkowo sporo ;) Na wstępie tylko powiem, że będę pisać wyłącznie o tym, co mnie interesuje, nie mam zamiaru tworzyć bloga informacyjnego, o wszystkim co na polskim rynku mangowym się dzieje :P Tak więc tylko to, co chcę kupować/będę kupować/kupuję.

Today I've decided to take care of announcements of new manga series, which will be published in Poland. Lately there's a lot of new titles coming in! Firstly, I want to say that I'm gonna write only about the series I'm interested in, not about everything, because it's not an information blog. So only things I'm gonna buy or things I would like to buy.

Waneko wydaje wkrótce Karnevala, Madokę, Ao no Exorcist, właściwie już za kilka dni DOGS: Bullets and carnage...

Polish manga publisher, Waneko, is going to release Karneval, Madoka, Ao no Exorcist and DOGS: Bullets and carnage soon. 

Będę kupować tylko dwa pierwsze tytuły, kiedyś byłam fanką DOGSów, ale przy obecnej ilości kupowanych przeze mnie mang (włączając w to wszystkie zapowiedziane przez wydawnictwa tytuły, które chce kupować) to jednak z czegoś trzeba zrezygnować :<

I'm going to buy only the first two series. I was a fan of DOGS once, but I'm collecting so many manga series right now that DOGS would be a little bit too much for me, unfortunately.
Wydawnictwo J.P.F. zapowiedziało całkiem niedawno Kobato., co niezwykle mnie ucieszyło - tardzę CLAMP'a od wielu lat,
Kobato. mam w wersji japońskiej, ale polską też na pewno kupię :) Trzeba wspierać polski rynek mangowy (ja po prostu mam chorobliwą obsesję tak naprawdę :P). Bardzo dobrze, że J.P.F. powrócił do CLAMP'a, bo ja już myślałam, że sobie darowali :/ Ale, ale nie tylko Kobato. nam się szykuje....

Polish manga publisher - J.P.F. announced recently that their gonna release Kobato., which makes me really happy - I've been in love with CLAMP for so many years!
I have Japanese edition of Kobato. manga, but I'm gonna buy Polish one for sure. I need to support polish publishers (just kidding, I'm only an obssesed fan). Thanks God, that J.P.F. started releasing CLAMP manga titles again - I thought that they decided they're never gonna try again. But not only Kobato. is in the works...

Druga manga shoujo! Cóż to będzie? Mam nadzieję, że jakiś fajny tytuł... Jestem typem osoby lubiącej WIĘKSZOŚĆ mang shoujo, mam prawie wszystkie tytuły shoujo wydane w naszym kraju, ale są takie, których nie trawię.... No, zobaczymy.... Mam nadzieję, że to nie będzie nic pokroju Kaichou-wa maid-sama albo Special A........ (oba anime oglądałam, obie mangi czytałam, nie oceniam niczego po okładce :P Po prostu pewne tytuły mi nie pasują...)

Second shoujo manga incoming! What title is it gonna be? I hope for something interesting... I like most of the shoujo manga series out there, I have almost every shoujo title that was released in my country, but there are some I really don't like. We will see... I hope it won't be something like Kaichou-wa maid-sama or Special A...(I watched both of them, I read both of the manga series, I don't judge based on the cover, but some of the titles are simply not fun for me...)

Należy wspomnieć, że jedną z nowości od J.P.F.-u będzie Another i tu także mam małą "rozkminę", czy kupować..... Pewnie jednak kupię (chociaż wolałabym light novel....) XD"

Co do Studia JG to zapowiedzieli
Otoyomegatari, co też mnie cieszy (yay, kolejna manga do zbierania!). Kaori Moru, autorka Otoyomegatari jest także mangaką odpowiedzialną za Emmę - serię, którą dawno temu ukochałam całym sercem (jest także anime!). Krążą plotki, że kolejną zapowiedzią Studia JG będzie właśnie Emma (tak, proszę T^T). Oczywiście nie mogłabym zapomnieć o Toradorze i Kokoro Connect, również zapowiedzianych przez to wydawnictwo (ale tu nie jestem przekonana, mangi powstałe na podstawie light novelek nie są aż tak dobre jak pierwowzory... ale nie oceniajmy po pozorach.... może tu będzie inaczej...)Ostatnio Yumegari wydało 6000, czekałam na to wydanie, jak tylko dostanę w łapki to z pewnością się pochwalę! 6000 nie jest typem mangi, które zazwyczaj uwielbiam (zbyt mroczna, poza tym wolę mangi skierowane do młodszych czytelników - mimo mojego wieku), ale bardzo polubiłam serię i z pewnością zagości u mnie na półce :) Poza tym mam osobiste powody, dla których chce mieć tę mangę w swojej kolekcji ^^Na ostatek najnowsze wydawnictwo - Taiga. Przyznam się, że na pierwszy rzut oka nieszczególnie mnie zainteresowali swoimi tytułami - Pet Shop of Horrors to nie jest tytuł, za który bym się zabrała. Trochę zaciekawiło mnie Walkin' Butterfly, niestety nie za wiele o tej mandze wiedziałam, tam samo jak o Strażniczce Orelianu. Jednak, pierwsze wrażenie było mylne! Przeszukałam sieć, znalazłam jakieś przykładowe strony Walkin' Butterfly i stwierdziłam, że jednak kupię - fabuła mnie ciekawi, obawiałam się tylko kreski, a ta jednak jest całkiem spoko (w wielu mangach josei po prostu kreska mi się nie podoba...). Najpierw jednak wydawnictwo zapowiedziało Strażniczkę Orelianu - lubię shoujo, przykładowe strony i opis fabuły nawet mnie zachęciły, więc raczej kupować będę :) Coś czuję, że większość tytułów wydawnictwa Taiga znajdzie się u mnie. Ach, jakim ja będę bankrutem XD


Na dzisiaj to by było na tyle, ale jak tylko J.P.F. ogłosi ten tajemniczy tytuł shoujo albo jak tylko potwierdzi się info, że kolejną nowością od Studia JG będzie Emma to dam Wam znać ^^