poniedziałek, 10 sierpnia 2015

Karnawał Waneko, czyli stos nowości, które chcę zakupić

W zeszłym tygodniu miał miejsce kolejny Karnawał Waneko, czyli ogłaszanie nowych tytułów u tego wydawnictwa. Byłam bardzo podekscytowana, ale też lekko zaniepokojona, gdyż ostatni Karnawał bardzo mnie zawiódł :< Tym razem jednak poszczęściło mi się!

Pierwszy ogłoszony tytuł to manga Vitamin autorstwa Suenobu Keiko. Jest to jednotomówka, a okładka mnie zachęciła, więc postanowiłam przeczytać skany. Manga dotyczy problemu ijime, który jest mi dość bliski (pisałam na ten temat licencjat), a w czasie czytania jej płakałam, więc w sumie spodobała mi się. Nie byłam jednak do końca przekonana, więc zabrałam się za kolejną mangę autorki czyli Life. Tu, szok, od dawna żaden tytuł mnie tak nie wciągnął. 20 tomów przeczytałam błyskawicznie w ciągu jednego dnia. Pewne problemy głównej bohaterki okazały się być problemami, z którymi również ja w przeszłości się zmagałam, 10/10. To mnie utwierdziło w przekonaniu, że jednotomówke kupię i będę liczyć na wydanie kolejnych mang tej autorki w Polsce ^^


Następna nowość to ecchi Dragons Rioting. Tytuł kompletnie nie dla mnie, nie wzbudzający u mnie zainteresowania. Odpuszczam go sobie.


Następną mangą było shoujo Hirunaka no Ryuusei. Wystarczyło spojrzenie na okładkę, by mnie przekonać (słodka kreska!), fabularnie mi się tez spodobało (kocham shoujo; mangi shoujo pozwalają mi się ekscytować czymś, czego nigdy nie doświadczę hehe :D)


Kolejna seria to Gakkou Gurashi. Same okładki i kreska mnie zniechęciły, tytuł absolutnie nie dla mnie :<


W końcu Waneko ogłosiło także wydanie light novel - Utsuro no Hako to Zero no Maria. O tytule nie wiedziałam nic, musiałam przeczytać wiele opisów i recenzji, żeby się do niego zachęcić. Teraz już wiem, że będę go kupować ^^


Ostatnim ogłoszonym tytułem było Gangsta. Seria ta zyskała popularność głownie dzięki anime i nie jestem w stanie tego zrozumieć, bo jak dla mnie jest mocno przeciętna. No cóż, ja nie kupię, ale widać, że będzie wielu chętnych na ten tytuł - dobrze dla wydawnictwa!